آکاایران: تاسیس نیروگاه های تا یک مگاوات در روستاهاReviewed by حمید عبدالرحمن on Aug 1Rating:

سید محمدمهدی هادوی در گفت وگو با  گفت: در برنامه ششم توسعه تاکید شده است که از انرژی های پاک و تجدیدپذیر به خصوص در نیروگاه هایی با مقیاس های کوچک بهره برداری شود.

وی افزود: پژوهشگاه مواد و انرژی برای تحقق این بخش از برنامه ششم توسعه وارد عمل شد و برنامه هایی را برای تاسیس نیروگاه های یک مگاواتی و زیر یک مگاواتی در روستاها دنبال می کند.

هادوی تصریح کرد: علاوه بر این، بحث تامین برق ندامتگاه کرج از نیروی خورشید و پسماند ندامتگاه نیز در ستاد اقتصاد مقاومتی استان به تصویب رسیده است که نقش موثری در تحقق این بند از برنامه ششم توسعه دارد.

وی اعلام کرد: به طور متوسط کشور ما ۳۰۰ روز در سال از آفتاب بهره می برد اما سرمایه گذاری کمی در این حوزه انجام شده است.

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی با بیان اینکه هر چه در زمینه انرژی های تجدیدپذیر سرمایه گذاری کنیم عایدی بیشتری خواهیم داشت، گفت: کشورهای اروپایی با وجود اینکه کمتر از آفتاب بهره می برند اما سرمایه گذاری زیادی در این بخش داشته اند.

هادوی ضمن اشاره به سیاست های پژوهشگاه مواد و انرژی برای توسعه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر اعلام کرد: در کنار این موضوع بحث افزایش بهره وری و استفاده از پنل های بهینه با بهره وری بالاتر از ۱۹ درصد نیز جزو برنامه های پژوهشگاه مواد و انرژی است.

وی با بیان اینکه موفقیت در این زمینه عزمی ملی می خواهد، یادآور شد: پژوهشگاه مواد و انرژی به این موضوع ورود کرده و شرکت های دانش بنیان را نیز ترغیب کرده است تا به این بخش وارد شوند.

هادوی در پایان یادآور شد: جای کار زیادی در موضوع انرژی های تجدیدپذیر وجود دارد و لازم است که به آن توجه ویژه ای شود.

منبع: ایسنا
.

منبع :