روایت سقوط یک شهاب سنگ بر سنگی باستانی

باستان شناسان می‌گویند: یک نقش سنگی متعلق به 5 هزار سال پیش در مغولستان داخلی واقع در شمال چین، یک شهاب سنگ را در حال سقوط نمایش می‌دهد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، وو جیاکای، مسوول انجمن حفاظت از نقش‌های سنگی در مغولستان در این باره معتقد است: صخره‌ای که این نقش بر روی آن قرار دارد در کوه داهی در شهر چیفنگ واقع شده که در آن تصاویر انسان‌ها، خانه‌های گنبدی و یک گلوله آتشین دنباله‌دار که از آسمان در حال پایین آمدن است، نمایش داده شده است.

وی تاکید دارد: این نقش بیانگر بازگشت انسان‌های ماقبل تاریخ از شکار به خانه‌هایشان است که در همین زمان یک شهاب سنگ سقوط می‌کند.

وو می‌افزاید: در همین منطقه چند سال پیش یک مجموعه دیگر از نقش‌های سنگی پیدا شده که انسان‌هایی را در حال فرار، مارها را در حال خزیدن و پرندگان را در حال پرواز نشان می‌دهد که شاید پیامد برخورد شهاب سنگ با زمین است.

وو می‌گوید: در این منطقه در حدود هزار کنده کاری وجود دارد که به نظر می‌رسد توسط انسان‌های عصر نئولتیک در هونگشان خلق شده‌اند. شاید این عکس علت ناپدید شدن فرهنگ پیشرفته هونگ شان را شفاف‌تر کند.

منبع: ایسنا
ویرایش و تلخیص:آکاایران