آکاایران هر فردی از گونه ای از حیوانات خوشش نمی آید و احساس خوبی نسبت به آنها ندارد. برخی حشرات را نمی پسندند و برخی هم خزندگان را غیرقابل تحمل می دانند. در این میان گروهی هم شب پره ها را مخلوقاتی وحشتناک می شمرند. این خبیث بدنهاد نینجایی است که تنها هدف زندگیش خوردن لباسها و پرواز در صورت شما است.

آکاایران: دوست دارید نامتان در تاریخ علم ماندگار شود؟ حق امتیاز نامگذاری گونه جدید شب پره را از eBay بخرید

اما اگر به هر دلیلی شما از این موجودات خوش‌تان می‌آید، یا به هر دلیلی دوست دارید به هر شکل ممکن نام‌تان را در تاریخ علم ماندگار کنید، اینجا یک راه حل عالی برای‌تان داریم. موسسه Western National Parks از سایت eBay استفاده کرده تا تمامی حقوق نامگذاری گونه جدیدی از شب‌پره را به طور کامل واگذار کرده و به فروش برساند. این گونه ۸ سال پیش توسط Eric H. Metzler در بنای یادبود ملی وایت سندز ایالت نیومکزیکو کشف شده است.
 
قرار است متزلر به برنده مزایده کمک کند تا یک نام علمی لاتین برای  این گونه انتخاب کنند که قرار است تا ابد ماندگار شود. این شب‌پره از گونه Givira genus و خانواده Cossidae است و طول بالهای آن حدود یک اینچ است. نمونه کشف شده در انستیتو Smithsonian نگه‌داری شده و برنده امکان ملاقات آن را خواهد داشت.
 
به گزارش آکاایران Metzler که تا کنون بیش از ۴۰ نوع مختلف شب پره را کشف کرده، به موسسه Western National Parks  اجازه داده تا حقوق نامگذاری این نمونه جدید را به مزایده بگذارد و اینگونه خواسته تا  به نوعی از حمایتهای مادی و معنوی آنها در تحقیقات پیشینش تشکر کند: «من مرد ثروتمندی نیستم و پول زیادی ندارم که صرف امور خیریه کنم. اما با این روش می توانم مقداری به آنها کمک کنم و از کمکهای‌شان تشکر کنم. شاید با استفاده از علم و عقلم بتوانم به آنها کمک کنم.»
 
اگر شما هم به این موضوع علاقه دارید و دوست دارید این شب پره نام شما یا خاندانتان را بر خود داشته باشد، باید اندکی عجله کنید. زیرا تنها ۴ روز تا پایان مزایده باقی مانده و هم اکنون بالاترین پیشنهاد ۶۰۰۰ دلار است.
 

 

منبع :