آکاایران: مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 اسفند 1397 15:01

محققان استرالیایی می گویند سگ ها و گربه های رباتیک به افراد سالمند مبتلا به آلزایمر کمک می کنند تا خاطرات خوب گذشته را به یادآورده و برای کاهش اثرات این بیماری تلاش کنند. 

به گزارش مهر به نقل از ای بی سی، این حیوانات رباتیک با ایجاد حس شادی و نشاط در افراد مسن، به آنها کمک می کنند تا اوقات خوشی را سپری کرده و از دردها و نگرانی های ناشی از ابتلاء به آلزایمر بکاهند.

 

مدل های نوین این حیوانات شباهت زیادی به سگ ها و گربه های واقعی دارند و می توانند مانند آنها جست و خیز کرده و حرکت کنند. استفاده از حسگرهای پیشرفته دقت حیوانات خانگی رباتیک را بیشتر کرده و استرالیایی ها قصد دارند از این حیوانات برای درمان برخی بیماری های روحی و روانی نیز بهره بگیرند.

 

سگ و گربه هایی که بدین منظور طراحی شده اند، به ترتیب توبی و مارمالاد نام دارند و دارای حسگرهایی در درون خود هستند که باعث می شود بتوانند نسبت به محیط اطراف و اقدامات احساسی واکنش منطقی نشان دهند.

 

تحریک حافظه و تسهیل به یادآوردن خاطرات از جمله مزایای استفاده از این ربات هاست و انتظار می رود در آینده برای کاربرد تعداد بیشتری از این حیوانات خانگی رباتیک در استرالیا برنامه ریزی شود.

 

 

.

منبع :