آکاایران: مجموعه: اخبار تکنولوژی

اپلیکیشن نوین شرکت "مایکروسافت"، به افراد نابینا امکان می دهد مفهوم عکس ها را درک کنند. 

به گزارش ایسنا و به نقل از تک کرانچ، شرکت "مایکروسافت"(Microsoft)، یک اپلیکیشن هوش مصنوعی موسوم به "هوش مصنوعی برای مشاهده"(Microsoft"s Seeing AI) ارائه داده که به افراد نابینا و کم بینا امکان می دهد داده های تصویری را به صورت شنیداری درآورند. کاربران با کمک این اپلیکیشن می توانند مفهوم عکس ها را تنها با لمس کردن درک کنند.

 

این اپلیکیشن نوین، مبتنی بر یادگیری ماشینی به خصوص تشخیص اشیا و صحنه ها است. تنها کاری که کاربر باید انجام دهد، انتخاب عکس از راه لمس کردن آن است. این ویژگی نوین، به کاربران امکان می دهد تنها عکس را لمس کنند تا توضیحی در مورد آن بشنوند. این اپلیکیشن می تواند ظاهر فیزیکی افراد را نیز توضیح دهد و حالت آنها را پیش بینی کند.

 

از آنجا که این ویژگی به قابلیت تشخیص چهره نیز مجهز است، کاربر می تواند هنگام لمس عکس، بداند که هر کس کجا قرار دارد و چه کاری انجام می دهد. نسخه نوین این اپلیکیشن، بسیار پیشرفته تر از نسخه پیشین است و امکانات بیشتری در بر دارد.

 

گوشی سامسونگ گالکسی

بدین ترتیب، کاربران با کمک این اپلیکیشن می توانند اشیای اطراف خود را درک کنند. مایکروسافت قصد دارد جزئیات مربوط به این اپلیکیشن را در قالب توضیحات دقیق تری به اطلاع برساند.

 

این اپلیکیشن، روی آیپد و تبلت های شرکت اپل نیز کاربرد دارد؛ در نتیجه می تواند امکان دسترسی به رسانه و تعامل را برای کاربران این ابزار فراهم کند تا افرادی که به هر دلیل از تلفن همراه استفاده نمی کنند، توانایی به کار بردن این اپلیکیشن را نیز دارا باشند.

 

 

.

منبع :